Сьогодні ми часто говоримо про психологічну травму війни, розуміючи під цим трагічну, болісну, несправедливу подію, жертвою якої стали тисячі наших співгромадян. Але чи можемо ми розуміти її в тому числі як шлях до ініціації, трансформації, яка, не зважаючи на страждання, може стати великим вчителем і даром? Ініціація є процесом, в якому «старе я» помирає, але натомість народжується «нове я» – більш зріле, мудре. Відновлення полягає у поверненні енергії, віри, мотивації, обов'язків і любові тим, хто був на війні і може бути виснаженим або втратившим віру в момент відчаю.
вівторок, 26 травня 2015 р.
середа, 6 травня 2015 р.
що б ти зробив, якби не боявся?
Наші страхи торкаються більшої кількості речей, ніж нам здається, а свобода слова має значно глибше значення, ніж ми звикли розглядати
Приміром, чому українці мають труднощі зі своєю автентичністю, відчуттям свободи, автономії, хоча вони цілком вітаються в сучасному світі?
Автентичність – це можливість бути собою, справжнім і вільним, у своїх діях бути вірним собі. Вона також полягає у праві мати власні почуття, вмінні їх розуміти, висловлювати, будувати стосунки, вона є основою для свободи думки, слова та дії. Автентичність – це одна з п’яти базових потреб дитини, і це те, що пару сотню років як мінімум не мало благодатної атмосфери для розвитку в Україні.